Aktualności
W Zabawie spotkali się stypendyści Fundacji im. abpa Ablewicza
Audio generowane przez AI (ElevenLabs) i może zawierać błędy
Był to czas umocnienia duchowego, budowania wspólnoty oraz wdzięczności za dobro, jakiego doświadczają stypendyści dzięki działalności Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. W sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie odbyło się spotkanie stypendystów, ich rodziców i rodzeństwa.
Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który jest przewodniczącym Rady Fundacji. W homilii przypomniał, że to właśnie patron – abp Jerzy Ablewicz doprowadził do wyniesienia na ołtarze patronki tego miejsca. Biskup zachęcał także młodych do rozwijania otrzymanych talentów, wytrwałości w nauce oraz budowania życia na fundamencie wiary. Dał młodym przykład bł. Karoliny, osoby zaangażowanej w życie parafii, rozmodlonej i uczynnej, która także rozwijała się intelektualnie. Pochodziła z wielodzietnej rodziny, która żyła skromnie. Jak zaznaczył bp Salaterski, gdyby żyła dziś byłaby z pewnością stypendystką Fundacji Ablewicza.
Pod koniec Mszy Świętej, stypendyści, którzy ukończyli szkołę średnią otrzymali listy gratulacyjne z rąk biskupa Stanisława Salaterskiego.
Po Eucharystii uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia sanktuarium oraz wysłuchania opowieści o życiu i świadectwie bł. Karoliny Kózkówny. W atmosferze modlitwy przeszli również obok sarkofagu Błogosławionej, powierzając jej swoje intencje oraz dziękując za otrzymane łaski.
Uczestnicy spotkania usłyszeli świadectwo małżonków z diecezji siedleckiej, którzy opowiedzieli o uzdrowieniu swojej córki, wyproszonym – jak podkreślali – za przyczyną bł. Karoliny. Ich świadectwo stało się dla uczestników okazją do refleksji nad mocą modlitwy i wstawiennictwem błogosławionych.