Aktualności

W Zabawie spotkali się stypendyści Fundacji im. abpa Ablewicza

Posłuchaj artykułu
Audio generowane przez AI (ElevenLabs) i może zawierać błędy
Loading the Elevenlabs Text to Speech AudioNative Player...

Był to czas umocnienia duchowego, budowania wspólnoty oraz wdzięczności za dobro, jakiego doświadczają stypendyści dzięki działalności Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. W sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie odbyło się spotkanie stypendystów, ich rodziców i rodzeństwa.

Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który jest przewodniczącym Rady Fundacji. W homilii przypomniał, że to właśnie patron – abp Jerzy Ablewicz doprowadził do wyniesienia na ołtarze patronki tego miejsca. Biskup zachęcał także młodych do rozwijania otrzymanych talentów, wytrwałości w nauce oraz budowania życia na fundamencie wiary. Dał młodym przykład bł. Karoliny, osoby zaangażowanej w życie parafii, rozmodlonej i uczynnej, która także rozwijała się intelektualnie. Pochodziła z wielodzietnej rodziny, która żyła skromnie. Jak zaznaczył bp Salaterski, gdyby żyła dziś byłaby z pewnością stypendystką Fundacji Ablewicza.

Pod koniec Mszy Świętej, stypendyści, którzy ukończyli szkołę średnią otrzymali listy gratulacyjne z rąk biskupa Stanisława Salaterskiego.

Po Eucharystii uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia sanktuarium oraz wysłuchania opowieści o życiu i świadectwie bł. Karoliny Kózkówny. W atmosferze modlitwy przeszli również obok sarkofagu Błogosławionej, powierzając jej swoje intencje oraz dziękując za otrzymane łaski.

Uczestnicy spotkania usłyszeli świadectwo małżonków z diecezji siedleckiej, którzy opowiedzieli o uzdrowieniu swojej córki, wyproszonym – jak podkreślali – za przyczyną bł. Karoliny. Ich świadectwo stało się dla uczestników okazją do refleksji nad mocą modlitwy i wstawiennictwem błogosławionych.